fbpx

Kedy mate pri ceste vlakom alebo lietadlom nárok na vrátenie cestovného? A čo v prípade linkového autobusu? Čo je to multimodálna doprava? Poznáte carpooling? A dokedy budú po našich cestách jazdiť automobily poháňané tradičnými palivami?

Kliknite na bezplatný online test, ktorý vám ukáže, či a ako dobre poznáte svoje práva, do akej miery spadá vaše cestovateľské správanie do konceptu trvalo udržateľného systému, aký dôležitý je sektor dopravy v celoeurópskej dimenzii, a aké zmeny EÚ v blízkej budúcnosti pripravuje.  Otestujte sa a zistíte, či ste neinformovaný, nepozorný alebo bystrý pasažier na http://www.activecitizenship.net/quiz/2013/form/new.php?lingua=sk.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility (September 16-22), Active Citizenship Network, ako oficiálny partner kampane, pripravila tento test v deviatich jazykových mutáciách a v spolupráci so siedmimi národnými partnermi pripravila sériu podujatí  v rôznych mestách kontinentu. Prezentácie a workshopy sa tak tento týždeň okrem Popradu a Prešova organizujú v portugalskom Faro, (In Loco, www.in-loco.pt), španielskej  Meride (Fundacion Ciudadanía www.fundacionciudadania.es), na železničných staniciach v Litve, v mestách Vilnius, Kaunas a Klaipeda (Consumer Rights Protection Center (www.vartotojucentras.lt), v centre Belehradu v Srbsku (Consumers center of Serbia,  www.ceps.rs),  v Boloni v Taliansku (Cittadinanzattiva Emilia-Romagna, www.cittadinanzattiva-er.it), v Bulharsku (Foundation Index, www.index-bg.org) i Rumunsku (A.N.P.C.P.P.S. Romania – The National Association for Consumer Protection and Promoting Programs and Strategies.

Pre zástupcov samospráv, podnikateľov i jednotlivcov sme spustili medzinárodnú zbierku DOBRÝCH PRAKTÍK používaných v zmysle udržateľnej dopravy. Každý kto chce, môže do databázy Spoločnosti ochrany spotrebiteľov pridať svoju praktiku a tie najzaujímavejšie budú prezentované priamo Európskej komisii.

Uvedené aktivity sú organizované v rámci medzinárodného projektu Mobility, a paradigm of European citizenship (Mobilita ako paradigma európskeho občianstva), ktorý spolufinancuje Európska komisia prostredníctvom programu Európa pre občanov.

MoveinEurope

 

 

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad