fbpx

Batéria elektrického bicykla časom slabne a stráca svoju pôvodnú kapacitu. Prinášame vám rady belgickej spotrebiteľskej organizácie Test-Achats, ako predísť jej rýchlemu starnutiu a čo robiť, keď už dostatočne neplní svoju funkciu.

V zime bicykel neskladujte na chladnom mieste, napríklad v garáži. Keď bude zaparkovaný bez dobíjania niekoľko mesiacov, bude to mať vplyv na batériu. Je preto vhodnejšie ju na zimu vybrať a uložiť do teplejšej miestnosti.

Oprava batérie e-biku znamená vymeniť staré články za nové. Tie sú často ľahšie, ale majú vyššiu kapacitu, pretože kapacita jedného článku se neustále zväčšuje. Tri nové články majú dnes rovnaký výkon ako päť starých.

Mnoho spotrebiteľov si kupuje elektrobicykel s oveľa silnejšou batériou, ako reálne potrebuje, pretože sa tak cítia bezpečnejšie. Taký výrobok je však zbytočne drahší a spotrebuje tiež viac elektriny, ktorú však pri jazde nevyužijete. Pri výmene batériových článkov možno kapacitu prispôsobiť skutočným potrebám užívateľa.

Batérie niektorých elektrických bicyklov opraviť nie je možné. Dôvodom môže byť výrobný softvér, ktorý zaisťuje spojenie medzi batériou a elektronikou bicykla, a ktorý niekedy prestane fungovať, keď sa batéria odpojí. Stáva sa tiež, že vnútro batérie je nastriekané tekutými silikónmi, ktoré znemožňujú jej demontáž.

Oprava je obvykle lacnejšia ako kúpa novej značkovej batérie od výrobcu e-biku, ale ceny v servisoch môžu byť veľmi odlišné.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad