fbpx

Ak uvažujete o fotovoltike a chcete mať garanciu, že vám ju inštalujú ešte toto leto, využite ponuku Spoločnosti ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) a zaregistrujte sa do skupinového nákupu na stránke www.spolocnenakupy.sk. S.O.S. upozorňuje, že registrácia je možná už len do konca januára 2023 a k dispozícii je obmedzený počet otestovaných fotovoltických zariadení.

„Veľkou výhodou je, že dodávatelia domácnosť navštívia hneď a inštaláciu garantujú najneskôr do štyroch mesiacov od súhlasného stanoviska distribučnej spoločnosti, čo vôbec nie je v súčasnosti samozrejmosťou. Do 15. januára naši dodávatelia zrealizovali fyzicky už vyše 140 obhliadok a ďalších viac ako 130 návštev domácností plánujú v priebehu januára 2023 ,“ upozorňuje Petra Čakovská, koordinátorka projektu.

„Registrovaným spotrebiteľom sú k dispozícii dve ponuky na nákup a inštaláciu fotovoltických zariadení. Vybrané fotovoltické panely značiek LONGI a JA SOLAR sú veľmi kvalitné a v nezávislých spotrebiteľských testoch získali vysoké hodnotenie. Po registrácii na stránke www.spolocnenakupy.sk sa zobrazia obe ponuky a po potvrdení záujmu vás dodávateľ bude do dvoch dní kontaktovať emailom, doplníte informácie o svojom rodinnom dome a ročnej spotrebe elektriny a dohodnete si obhliadku.“

Kvalitné fotovoltické riešenia na kľúč sú v rámci skupinového nákupu dostupné už od 900 € za 1 kWp, podľa inštalovaného výkonu fotovoltickej elektrárne, typu meniča a zohľadnenia výšky dotácie. V cene je zahrnutý nákup materiálu, inštalácia a príprava na pripojenie do siete.

Súčasťou jedného riešenia je vysokokvalitný asymetrický menič, ktorý umožňuje zapojenie fyzickej batérie ihneď alebo kedykoľvek v budúcnosti, a tiež inteligentný elektromer, ktorý v kombinácii s týmto asymetrickým meničom umožní domácnosti využiť až 100% vyrobenej elektriny.

V rámci druhej ponuky dodávateľ ponúka pomoc pri zabezpečení virtuálnej batérie a fotovoltický systém, ktorý zabezpečí dlhodobo stabilnú výrobu elektrickej energie s minimálnou degradáciou panelov.

Špeciálnou výhodou skupinového nákupu je aj pomoc oboch dodávateľov pri získaní dotácie z programu Zelená domácnostiam vo výške zodpovedajúcej ich inštalovanému výkonu (500 eur/ 1 kWp, maximálne 1500 eur) všetkým domácnostiam okrem Bratislavského kraja.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad