fbpx

Ušetrite s nami pri prechode na slnečnú energiu

Fotovoltický špeciál CLEAR-X, október 2022

Milí spotrebitelia, vážení čitatelia,

tento newsletter je špecifický, pretože je celý venovaný nášmu projektu skupinových nákupov. Náš štandardný mesačný newletter dostanete na budúci týždeň. 17. októbra 2022 sme spustili online kampaň na prvý skupinový nákup fotovoltických zariadení s inštaláciou pre domácnosti a o tom by sme Vás chceli informovať v tomto Fotovoltickom špeciáli.

Slnečná energia z fotovoltických systémov má veľa výhod. Je obnoviteľná, čistá, nevyžaduje náročnú údržbu a neprodukuje hluk. Pridajte sa k nám a využite našu špeciálnu ponuku v rámci kolektívneho nákupu fotovoltických zariadení s inštaláciou pre domácnosti.

V prvej fáze sa majitelia rodinných domov, ktorí majú o fotovoltiku záujem, môžu zaregistrovať na stránke www.spolocnenakupy.sk. V polovici novembra predstavíme dodávateľa a modely, ktoré budú k dispozícii. V našom skupinovom nákupe ponúkame len fotovoltické panely, ktoré dosiahli dostatočne vysoký počet bodov v nezávislých spotrebiteľských testoch. Registrovaní spotrebitelia dostanú ponuku od dodávateľa a budú sa môcť rozhodnúť, či s ním zmluvu na dodanie a inštaláciu fotovoltickej elektrárne vo svojom dome uzatvoria alebo nie.

Úspech skupinového nákupu závisí aj od záujmu zo strany domácností. S.O.S. vyberie dodávateľa fotovoltických zariadení, ktorý podľa stanovených kritérií ponúkne spotrebiteľom najlepší pomer ceny a kvality spolu s bezpečnou inštaláciou.

Fotovoltické elektrárne sú obnoviteľným zdrojom energie, preto sú jednou z technológií, na ktoré sme sa v rámci tohto európskeho projektu CLEAR-X zamerali. Skupinovým nákupom posúvame aktivity S.O.S. v oblasti bezplatného nezávislého poradenstva o úroveň vyššie a prinášame spotrebiteľom kvalitný výrobok a technológiu za najlepšiu možnú cenu, prakticky na tanieri. Chceme im týmto spôsobom pomôcť znížiť účty za energie, skvalitniť životné prostredie a prežiť infláciu vďaka investícii do domu s rýchlou návratnosťou.

Skupinové nakupovanie výrobkov a služieb sa stáva pravidelnou aktivitou mnohých európskych spotrebiteľských organizácií, pretože prináša mnoho výhod a benefitov pre združených spotrebiteľov a je podporované Európskou komisiou. Spoločný nákup sa uskutoční v rámci projektu CLEAR-X, ktorý je financovaný z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020. Spotrebiteľom je k dispozícii aj telefonická infolinka 0800 333 222 (pondelok-piatok 8:00-16.30).

V prípade otázok ostávame k dispozícii.

Petra Čakovská, podpredsedníčka S.O.S.

#Bezplatná a nezáväzná online registrácia
Investícia do fotovoltiky pomôže znížiť účty za energie
Pred krízou sa návratnosť investície do fotovoltiky odhadovala na cca 10 rokov, dnes je to 6-7 rokov. Pri rastúcich cenách energie sa táto investícia môže vrátiť aj skôr. Bývate v rodinnom dome? Registrujte sa do nášho skupinového nákupua dostanete nezáväznú ponuku od dodávateľa.
#Spočítajte si, koľko ušetríte
Fotovoltická online kalkulačka
Solárna energia dnes patrí k najlacnejším zdrojom energie. Náklady sú minimálne, najväčšiu položku tvorí inštalácia systému, potom je získavaná energia prakticky zadarmo. Vďaka našej kalkulačke si rýchlo overíte, o koľko menej by ste za elektrinu vďaka fotovoltike na streche zaplatili.
#Dobré vedieť
Výhody fotovoltiky – oplatí sa vôbec?
Nižšie účty za elektrinu, efektívnejšia spotreba, vyššia hodnota nehnuteľnosti a čistejšie ovzdušie. V princípe platí, že čím drahšia bude elektrina v budúcnosti, tým sa investícia do fotovoltiky „vráti“ skôr. Aké sú ďalšie výhody prechodu na slnečnú energiu si môžete prečítajte v našom článku.
#Zaujímavé videá
VIDEO KAMPAŇ
V rámci registračnej kampane sme pre vás pripravili niekoľko videí.

Registrujte sa do skupinového nákupu

RTVS

TV Poprad

SLEDUJTE NÁS NA YOUTUBE

Chcete sa dozvedieť viac o našej práci?

STAŇTE SA NAŠIM FANÚŠIKOM TU

alebo

SA PRIHLÁSTE NA ODBER NÁŠHO NEWSFILTRA TU

Facebook
Instagram
Website
Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad