fbpx

Milí spotrebitelia, vážení čitatelia,

tento týždeň sme odštartovali nový projekt CLEAR-X, ktorý má aj spotrebiteľom na Slovensku sprístupniť technológie na výrobu obnoviteľnej energie a znížiť tak ich účty za energie.

Jeho cieľom je pomôcť spotrebiteľom investovať do energeticky efektívnych opatrení v domácnosti za prijateľnú cenu.

Až 80% energie, ktorú doma používame, spotrebujeme na vykurovanie, a väčšina pochádza zo znečisťujúcich fosílnych palív. To treba zmeniť nielen v záujme ochrany klímy, ale najmä aby sme spotrebiteľom pomohli dosiahnuť trvalé úspory a posilnili ochranu nás všetkých pred nestálymi cenami fosílnych palív na trhoch.

Okrem tepla v domácnosti však potrebujeme aj teplo na duši. Slnečných lúčov ubúda, dni sa skracujú a okrem tej elektrickej, potrebujeme aj viac životnej energie. Pohodlne sa teda posaďte, vyložte si nohy a oddýchnite si napríklad pri našom aktuálnom newsfiltri, ktorý pristál vo Vašej mailovej schránke.

Príjemné čítanie a melancholicky inšpiratívnu jeseň želá

Petra Čakovská,
podpredsedníčka združenia

#Novinky

Energetická kríza: Ako môžu spotrebitelia túto zimu znížiť svoje účty za elektrinu?

Súčasnú energetickú krízu opäť najviac pocítia nízkopríjmové skupiny obyvateľstva. Podľa Štatistického úradu SR v súčasnosti už vyše 600 000 Slovákov ohrozuje príjmová chudoba. Vystavenie spotrebiteľov vyšším cenám energií ich chudobu ešte viac prehĺbi. Ako si spotrebitelia aspoň čiastočne môžu pomôcť aj sami sa dozviete tu.

#BRÁŇME SA SPOLOČNE

Aj slovenskí spotrebitelia uprednostňujú Nutri-Score

Označovanie potravín na prednej strane obalu systémom Nutri-Score viac motivuje aj slovenských spotrebiteľov vyberať si produkty, ktoré spĺňajú kritériá vyváženej stravy. Až tretina respondentov zmenila svoje nákupné rozhodnutie v prospech výživovo kvalitnejšej potraviny, ak na obale bolo uvedené hodnotenie Nutri-Score. Čítajte viac tu.

#Dobre vedieť

 

Nemci boli za Dieselgate odškodnení, Slovákom môže pomôcť nová smernica

Európska komisia vyzvala VW, aby za škandál s dieselovými motormi odškodnil všetkých zákazníkov v EÚ. V Nemecku to dokázali pomocou kolektívnych žalôb, na Slovensku sa nenazbieralo dosť ľudí. Pri ďalšom podobnom škandále by ale mohli byť zapojení automaticky. Viac o téme tu.

#Zaujímavé videá

 

Ako si znížiť túto zimu účty za elektrinu?

Vykurovacia sezóna začala tohto roku dramaticky, ceny elektriny i plynu rastú. Pozrite si naše videá ako jednoduchými krokmi doma ušetriť tu.

SLEDUJTE NÁS NA YOUTUBE

Chcete sa dozvedieť viac o našej práci?

STAŇTE SA NAŠIM FANÚŠIKOM TU

alebo

SA PRIHLÁSTE NA ODBER NÁŠHO NEWSFILTRA TU

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad