fbpx

Bratislava 21. augusta (TASR) – Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) eviduje desiatky podnetov na postup, akým spoločnosť Platiť sa oplatí s. r. o. vymáhala pohľadávky firmy Pohotovosť. Spotrebiteľom zasielala výhražné listy a SMS správy, v ktorých „dôrazne“ upozorňovala, že ak nezaplatia dlh, pristúpi k dražbe ich majetku. Pre TASR to potvrdila ústredná riaditeľka SOI Nadežda Machútová

„Voči predmetnej spoločnosti vydal inšpektorát SOI so sídlom v Bratislave pre Bratislavský kraj predbežné opatrenie, ktorým nariadil zastavenie nekalej obchodnej praktiky a to zasielania výziev spotrebiteľom, podľa ktorých majú platiť pod hrozbou exekúcie majetku,“ povedala Machútová. Firmu SOI podozrieva z agresívnych praktík.

„Dôrazne Vás upozorňujeme, že v prípade neuhradenia Vášho dlhu voči Platiť sa oplatí pristúpime k DRAŽBE Vášho majetku v zmysle Exekučného poriadku c. 233/95Z.z.,“ píše sa v SMS správach podľa SOI. V inej zasa spotrebiteľov upozorňujú, aby sa nezbavovali majetku, pretože bude predmetom dražby. Podnety spotrebiteľov SOI preveruje a ak odhalí porušenie zákona o ochrane spotrebiteľa, podľa Machútovej hrozí vymáhačskej firme pokuta do výšky 66.387 eur.

Na spoločnosť Platiť sa oplatí upozornila aj Komisia na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách a nekalých obchodných praktík predávajúcich. Podľa nej firma spotrebiteľov kontaktovala telefonicky a zasielala im SMS s hrozbou dražby aj vtedy, keď súdy exekúcie zastavili. Komisia považuje hrozbu exekučnej dražby za agresívnu nekalú obchodnú praktiku, pretože ju môže uskutočňovať iba súdny exekútor. Obrátila sa na SOI a odporúča to zvážiť aj poškodeným spotrebiteľom. „V prípade podozrenia zo spáchania trestného činu nátlaku odporúča aj podanie trestného oznámenia orgánom činným v trestnom konaní,“ píše sa v stanovisku komisie.

Firma Platiť sa oplatí je úzko prepojená s obchodnou spoločnosťou General Faktoring., ktorá podľa svojej internetovej stránky spolupracuje s väčšinou bánk a so všetkými stavebnými sporiteľňami na Slovensku.

Zdroj: http://m.mojdom.zoznam.sk/cl/10/1321505/Firma-vymahala-poh-adavky-vyhraznymi-SMS-spravami/?p=18

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad