fbpx

Krajský súd v Prešove rozhodol, že poplatky, ktoré neprinášajú pridanú hodnotu, sú neprijateľné. Banky tvrdia, že sa ich rozhodnutie netýka. Čakajú na rozhodnutie ministerstva financií.

V spore medzi nebankovkou Smart Capital a jej klientkou Alenou T. uznal nielen to, že úroky a sankcie boli neprimerané, ale aj to, že niektoré poplatky boli neoprávnené.

„Odvolací súd si osvojuje názorovú líniu, podľa ktorej administratívna agenda alebo posúdenie bonity predstavujú plnenia, ktoré nie sú v záujme spotrebiteľa a sú neprijateľné,“ uvádza vo verdikte predsedníčka senátu Mária Kupková. Odvoláva sa na súdny spor s bankou v Nemecku.

 

V lete 2011 nemecký najvyšší súd potvrdil, že poplatok za úverový účet, ktorý sa u nás pohybuje od 1,99 do 3,49 eura, neposkytuje pre klienta žiadnu hodnotu a využíva ho len banka. Ako kompromis si ho banky môžu uplatniť vo výške úroku.

„Otázkou poplatkov za vedenie úverového účtu sa aktuálne zaoberá ministerstvo financií, takže predpokladáme, že táto oblasť bude v tomto roku upravená,“ reagovala hovorkyňa SBA Monika Kuhajdová. Banky si stoja pevne za svojím: poplatok im zákony nezakazujú a klienti pri podpise o ňom dobre vedeli.

Viac na: http://ekonomika.sme.sk/c/6661423/sud-urcil-za-co-nesmu-byt-poplatky-banky-verdikt-neuznavaju.html#ixzz2HYsSU856

 

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad