fbpx

ČTK | Internetové obchody budú musieť pri vrátení tovaru zákazníkom vracať aj peniaze za poštovné. Rozhodol o tom Európsky súdny dvor, uviedla česká televízia Nova.

Obchodníkov preto čaká prepisovanie obchodných zmlúv, aby nedostali pokutu od Českej obchodnej inšpekcie (ČOI).

„Podľa najnovšieho rozhodnutia ESD sú e-shopy povinné vracať okrem kúpnej ceny za tovar aj poštovné a balné,“ povedal televízii právny poradca časopisu dTest Jan Votočka.

Hovorkyňa ČOI Miloslava Fléglová televízii oznámila, že ak internetové obchody nebudú rešpektovať rozhodnutie súdneho dvora, môže pri kontrole ČOI také konanie posúdiť ako použitie nekalých obchodných praktík a vyrúbiť za to sankciu.

Internetové obchody preto rýchlo menia svoje obchodné podmienky. Tovar takto vracia približne percento zákazníkov. Pre internetové obchody sú to ďalšie výdavky, čo sa môže premietnuť do cien. Zákazníkom ešte zostáva povinnosť zaplatiť poštovné za odoslanie zásielky späť predajcovi, uviedla TV Nova.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/internetove-obchody-budu-musiet-vracat-peniaze-aj-za-postovne-a-balne-1km-/sk_ekonomika.asp?c=A111005_064014_sk_ekonomika_p01#ixzz1ZtWLesFR

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad