fbpx

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) pripravuje v poradí druhý kolektívny nákup, tentoraz zameraný na tepelné čerpadlá. Zapojeným domácnostiam chceme umožniť nákup a inštaláciu kvalitného tepelného čerpadla typu vzduch-voda, ako efektívneho vykurovacieho zariadenia pre rodinné domy.

Spoločnosti, ktoré dodávajú a inštalujú tepelné čerpadlá typu vzduch-voda slovenským spotrebiteľom, sa môžu zapojiť do kolektívneho nákupu tepelných čerpadiel. Zašleme im zoznam zariadení, ktoré už boli v testoch ohodnotené ako kvalitné, a ktoré môžu do skupinového nákupu za zvýhodnenú cenu ponúknuť.

Kontakt v prípade záujmu: energy@sospotrebitelov.sk

Našim hlavným cieľom je pomôcť domácnostiam investovať do energeticky efektívnych technológií (EE) a obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Spotrebiteľom chceme uľahčiť prístup k obnoviteľným zdrojom – za prijateľnú cenu a na základe spoľahlivých informácií.

Inštalácie by zazmluvnení dodávateľ/lia mali realizovať v období máj-november 2023.

Domácnosti sa do nákupu budú môcť zapojiť registráciou na špeciálne na to vytvorenej webovej stránke https://www.spolocnenakupy.sk.

Do ponuky nákupu plánujeme zahrnúť len zariadenia, ktoré získali veľmi dobré hodnotenie v nezávislom teste akreditovaného laboratória.

Tento nákup je aktivitou európskeho projektu CLEAR-X: Spotrebitelia lídrami energeticky ambicióznej reakcie, a paralelne sa realizuje v Bulharsku, Litve, Severnom Macedónsku, Slovinsku, na Cypre a na Slovensku.

Kolektívne kampane majú domácnostiam pomôcť investovať do technológií EE a OZE, a prekonať prekážky ako vysoké počiatočné náklady, nedostatok informácií či nedôvera. Našou úlohou je tiež zvyšovať povedomie o dôležitosti energetickej efektívnosti a usmerňovať spotrebiteľov pri nákupe a používaní zariadení na výrobu elektriny či vykurovanie.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad