fbpx

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), Poprad dnes, 17. októbra 2022, spúšťa online kampaň na prvý skupinový nákup fotovoltických zariadení s inštaláciou pre domácnosti. V nákupe budú k dispozícii len fotovoltické panely, ktoré dosiahli dostatočne vysoký počet bodov v nezávislých spotrebiteľských testoch.

Fotovoltické zariadenia sa stávajú kľúčovým pomocníkom v nejednej domácnosti. Aby však prechodom na slnečnú energiu domácnosti skutočne ušetrili, musia si vedieť vybrať kvalitné zariadenia od overených dodávateľov.

V prvej fáze sa majitelia rodinných domov, ktorí majú o fotovoltiku záujem, zaregistrujú na stránke www.spolocnenakupy.sk. V prvej polovici novembra predstaví S.O.S. vybraného dodávateľa a modely, ktoré budú k dispozícii na skupinový nákup. Registrovaní spotrebitelia dostanú ponuku priamo od dodávateľa a budú sa môcť rozhodnúť, či s ním zmluvu na dodanie a inštaláciu fotovoltickej elektrárne vo svojom dome uzatvoria alebo nie. Na rozhodnutie majú čas do konca decembra alebo do vyčerpania garantovaných zásob.

Úspech skupinového nákupu závisí aj od záujmu zo strany domácností. Všetkým spotrebiteľom sú bezplatne k dispozícii aj výsledky nášho najnovšieho porovnávacieho testu fotovoltických panelov a online kalkulačka pre výpočet možnej úspory.

S.O.S. vyberie overeného dodávateľa fotovoltických zariadení, ktorý podľa stanovených kritérií ponúkne spotrebiteľom najlepší pomer ceny a kvality spolu s bezpečnou inštaláciou.

Fotovoltické elektrárne sú obnoviteľným zdrojom energie, preto sú jednou z technológií, na ktoré sme sa zamerali v rámci európskeho projektu CLEAR-X. Skupinovým nákupom posúvame aktivity S.O.S. v oblasti bezplatného nezávislého poradenstva o úroveň vyššie a prinášame spotrebiteľom kvalitný výrobok a technológiu za najlepšiu možnú cenu, prakticky na tanieri. Veríme, že spotrebitelia to využijú a získajú moderné a vysoko účinné fotovoltické zariadenia tým najracionálnejším spôsobom.

Skupinové nakupovanie výrobkov a služieb sa stáva pravidelnou aktivitou mnohých európskych spotrebiteľských organizácií, pretože prináša mnoho výhod a benefitov pre združených spotrebiteľov a je podporované Európskou komisiou. Spoločný nákup sa uskutoční v rámci projektu CLEAR-X, ktorý je financovaný z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020. Spotrebiteľom je k dispozícii aj telefonická infolinka 0800 333 222 (pondelok-piatok 8:00-16.30).

5 dobrých dôvodov, prečo sa zapojiť do kampane skupinového nákupu

1. Registrácia je jednoduchá, nezáväzná a pre všetkých spotrebiteľov bezplatná.
2. Spotrebiteľom ponúkame možnosť kúpiť si kvalitné, otestované fotovoltické panely s príslušenstvom a inštaláciou od overeného dodávateľa za garantovanú cenu. Pre zaslanie nezáväznej ponuky sa stačí len registrovať na stránke www.spolocnenakupy.sk. Pre potreby zaslania ponuky je potrebné uviesť len meno a mailovú adresu.
3. Nákup podľa pravidiel skupinového nákupu S.O.S. zahŕňa nákup fotovoltických zariadení, inštaláciu systému a pripojenie do distribučnej siete.
4. V rámci skupinového nákupu si spotrebitelia budú môcť uplatniť aj poukážky štátneho programu Zelená domácnostiam.
5. Registrovaní spotrebitelia budú môcť uzatvoriť zmluvy s garantovanou cenou a termínom dodania v decembri 2022, ešte pred začiatkom ďalšej sezóny, kedy ceny zariadení a služieb opäť s veľkou pravdepodobnosťou porastú.

Kto sa môže zúčastniť?

Kampaň skupinového nákupu fotovoltiky je otvorená pre všetkých spotrebiteľov žijúcich na Slovensku. Majitelia rodinných domov sa môžu prihlásiť na stránke www.spolocnenakupy.sk. Registrácia nezaväzuje automaticky k nákupu, ale je podmienkou na zaslanie ponuky a získanie práva na nákup fotovoltického systému za podmienok dosiahnutých v rámci skupinového nákupu.

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad