fbpx

Ďalší „šmejd“ z predvádzacej akcie v Čechách porazený

Ďalší „šmejd“ z predvádzacej akcie v Čechách porazený

Seniorke sa na súde podarilo poraziť spoločnosť i-Rest, ktorá ju namiesto výletu do Karlovej Studánky vzala na predvádzaciu akciu, z ktorej si paní Vlasta priviezla hrnce za desiatky tisíc českých korún. Predajca musí žalobkyni vrátiť štyridsať tisíc korún a chystá sa na neho exekútor.

Podľa informácie zverejnenej neziskovou organizáciou dTest pani Vlasta súdny spor vyhrala po roku a pol. Spoločnosť i-Rest jej musí vrátiť 40 000 Kč. Súd neuznal tvrdenie i-Restu, ktorý sa snažil využiť výnimku z možnosti odstúpenia od zmluvy s argumentom, že seniorka uzavrela zmluvu doma, a preto od nej nemohla odstúpiť. Na základe predložených dôkazov rozhodol súd v prospech žalobkyne a prehlásil kúpnu zmluvu za neplatnú. Súd mal za to, že seniorka nemala v úmysle nič kupovať a pod zámienkou výletu bola namiesto toho manipulatívne prinútená zúčastniť sa predvádzacej akcie a kúpiť tovar. Pozvánka na domnelý výlet bola navyše rozoslaná pod hlavičkou neexistujúcej spoločnosti Valašská cestovná agentúra s.r.o., čo súd považuje za obchádzanie zákona a konanie v rozpore s dobrými mravmi.

Výsledok tohto súdneho procesu dôkazuje, že i proti predvádzacím akciám existuje účinná právna obrana. Je však nutné situáciu čo najskôr riešiť a prípadný spor vopred nevzdávať. Len tak je možné nepoctivým predajcom zabrániť v ďalších nekalých praktikách.

Najlepšou ochranou však i naďalej ostáva prevencia. To znamená žiadnych predvádzacích akcií sa v žiadnom prípade nezúčastňovať a varovať pred nimi i svojich blízkych a priateľov.

Ak  viete o chystaných predvádzacích akciách, informujte a varujte aj ostatných. Napíšte nám na info@sospotrebitelov.sk alebo volajte na 0944 533 011 a my vašu informáciu zverejníme na pripravovanej interaktívnej mape.

Ďakujeme!

Zdieľaj tento článok