fbpx

Seniorke sa na súde podarilo poraziť spoločnosť i-Rest, ktorá ju namiesto výletu do Karlovej Studánky vzala na predvádzaciu akciu, z ktorej si paní Vlasta priviezla hrnce za desiatky tisíc českých korún. Predajca musí žalobkyni vrátiť štyridsať tisíc korún a chystá sa na neho exekútor.

Podľa informácie zverejnenej neziskovou organizáciou dTest pani Vlasta súdny spor vyhrala po roku a pol. Spoločnosť i-Rest jej musí vrátiť 40 000 Kč. Súd neuznal tvrdenie i-Restu, ktorý sa snažil využiť výnimku z možnosti odstúpenia od zmluvy s argumentom, že seniorka uzavrela zmluvu doma, a preto od nej nemohla odstúpiť. Na základe predložených dôkazov rozhodol súd v prospech žalobkyne a prehlásil kúpnu zmluvu za neplatnú. Súd mal za to, že seniorka nemala v úmysle nič kupovať a pod zámienkou výletu bola namiesto toho manipulatívne prinútená zúčastniť sa predvádzacej akcie a kúpiť tovar. Pozvánka na domnelý výlet bola navyše rozoslaná pod hlavičkou neexistujúcej spoločnosti Valašská cestovná agentúra s.r.o., čo súd považuje za obchádzanie zákona a konanie v rozpore s dobrými mravmi.

Výsledok tohto súdneho procesu dôkazuje, že i proti predvádzacím akciám existuje účinná právna obrana. Je však nutné situáciu čo najskôr riešiť a prípadný spor vopred nevzdávať. Len tak je možné nepoctivým predajcom zabrániť v ďalších nekalých praktikách.

Najlepšou ochranou však i naďalej ostáva prevencia. To znamená žiadnych predvádzacích akcií sa v žiadnom prípade nezúčastňovať a varovať pred nimi i svojich blízkych a priateľov.

Ak  viete o chystaných predvádzacích akciách, informujte a varujte aj ostatných. Napíšte nám na info@sospotrebitelov.sk alebo volajte na 0944 533 011 a my vašu informáciu zverejníme na pripravovanej interaktívnej mape.

Ďakujeme!

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad