fbpx

Počas výpredajov známych ako Black Friday, vždy vo vybraný deň, zväčša piatok, predajcovia ponúkajú svoj tovar za výrazne znížené ceny. Ak týmto akciám nedokážete odolať alebo hľadáte konkrétny tovar, prečítajte si niekoľko rád, ako predísť sklamaniu z unáhleného nákupu.

Skontrolujte kvalitu produktu

Výpredaje ponúkajú tovar za niekedy až neuveriteľne výhodné ceny. Nemá však význam kupovať nekvalitný produkt len preto, že je lacný. Kvalitný tovar vám vydrží dlhšie v lepšom stave.

Pozor na neznáme značky

Najmä pri elektronike a bielej technike do domácnosti platí, že hoci obal i cenovka kričia, že produkt je najlepší na svete, neznamená to, že je tomu naozaj tak. Produkty neznámych značiek môžete často kúpiť za výborné ceny, no milióny zákazníkov majú svoje dôvody, prečo sa desaťročia vracajú k značkám overenej kvality s históriou.

Sledujte cenu, nie zľavu

Nenechajte sa nalákať na kúpu produktu len kvôli výške zľavy, tá býva často prehnaná a pôvodná cena môže byť upravená, aby zľava vyzerala vyššia. V skutočnosti však často môžete zaplatiť za produkt rovnakú alebo vyššiu cenu, ako keby ste ho kúpili pred výpredajom.

Vytvorte si online účty v predstihu

Počas Black Friday sa populárne produkty vypredajú rýchlosťou svetla. V prípade online Black Friday výpredajov môžete predísť sklamaniu. Prihláste sa do svojich účtov na obľúbených stránkach a nastavte si automatické vyplnenie doručovacej adresy a platobných údajov.

Životnosť elektroniky

Väčšina výrobcov zariadení ako telefóny, televízory či tablety každý rok predstavuje na trh nový model a každá značka tiež urobí všetko preto, aby vás zviedla kúpiť si najnovší produkt. To však neznamená, že minuloročný telefón je zastaraný a často ho dokonca môžete kúpiť za lepšiu cenu.

Pripravte si zoznam

Niektoré e-shopy vám dovolia uložiť si produkty, ktoré plánujete kúpiť, vďaka čomu sa môžete ľahko vrátiť k obľúbeným veciam a sledovať pokles ich ceny počas výpredajov.

Podmienky vrátenia tovaru

Pri nákupe v kamennom obchode môžete vrátiť len nepoškodený tovar a len ak to dovoľujú podmienky predajcu na vrátenie tovaru. Pri online nákupoch máte možnosť bez udania dôvodu zrušiť objednávku odstúpením od zmluvy do 14 dní od dodania tovaru.

Prihláste sa na odber nášho Spotrebiteľského newsfiltra na tomto odkaze.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad