fbpx

Jon Worth, bloger veľmi aktívny na železnici, toto leto cestuje vlakom po Európe. Zastaví sa vo viacerých hlavných mestách, aby upozornil na hlavné problémy, ktorým môžu cestujúci čeliť pri cestovaní v rámci krajín EÚ, ale i problémy, ktoré majú vo svojich domovských krajinách. 30. a 31. júla 2022 sa zastaví aj v Poprade a Bratislave.

Ako blogerovi sa mu vždy podarí získať dobré mediálne pokrytie a jeho blogy sú pomerne masívne čítané v celej EÚ. Veríme, že jeho skúsenosti s cestovaním po Slovensku môžu byť aj vďaka vašim postrehom zaujímavé.

Vývoj železničnej dopravy v  19. a 20. storočí neovplyvnil zásadne len vývoj priemyslu, ale do veľkej miery prispel aj k rozvoju turizmu vo všetkých regiónoch, ktoré mali v tejto oblasti potenciál a cez ktoré železničné trate viedli. Výhodou železničnej dopravy je jej šetrnosť k životnému prostrediu (téma, ktorá je dnes nanajvýš aktuálna), jej kapacitné možnosti, ktoré dokonca konkurujú aj leteckej doprave, rýchlosť a plynulosť, bezpečnosť, pohodlie a malá závislosť na prírodných podmienkach či ročnom období. Nevýhodou sú rôzne obmedzenia a horšia dostupnosť, rušenie prevádzok, stav infraštruktúry či nedostatočná kvalita služieb, ktoré jednotlivé železničné spoločnosti poskytujú svojim cestujúcim – pasažierom.

Cestujete radi železnicou a stalo sa vám, že boli porušené niektoré z práv pasažierov v železničnej doprave? Chcete sa s nami o tieto skúsenosti podeliť?

Svoje postrehy a podnety, na ktoré sa mal Jon Worth zamerať počas cesty vlakmi po Slovensku nám prosím napíšte na stenu alebo do správy. Vaše námety mu pretlmočíme na osobnom stretnutí v Poprade.

Jonovu cestu Európou môžete sledovať online na #CrossBorderRail project.

Ďakujeme.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad