fbpx

Milí naši priaznivci a spotrebitelia,

aj vďaka Vašim 2% sa nám v roku 2021 podarilo v prospech spotrebiteľov vymôcť vyše 111 000 eur. Bez súdov a komplikovanej administratívy…                

Aj vďaka Vašim 2% naše spotrebiteľské združenie s celoslovenskou pôsobnosťou poskytuje bezplatné poradenstvo a prioritne mimosúdne rieši spotrebiteľské podnety v štyroch regionálnych pobočkách v Košiciach, Poprade, Trnave a Bratislave. Služby spotrebiteľského združenia využívajú slovenskí i zahraniční spotrebitelia, aj predajcovia a poskytovatelia služieb.

Aj vďaka Vašim 2% sme v roku 2021 v období apríl-december v poradniach v Poprade, Košiciach, Trnave a Bratislave prijali spolu 433 podnetov a v prospech spotrebiteľov zachránili vyše 111 000 eur, vydali 5 publikácií (aj v Braill preklade pre nevidiacich), vytvorili tri videá a 70 autorských správ.

Aj vďaka Vašim 2% sme sa v roku 2021 mohli tiež aktívne venovať problematike energetickej chudoby a výsledky nášho špecializovaného prieskumu zverejníme v máji 2022. V rámci tohto prieskumu sme poskytli špecializované energetické poradenstvo zraniteľným domácnostiam a pre rôzne nízkopríjmové komunity v Košickom, Prešovskom a Bratislavskom kraji zorganizovali 20 stretnutí, kde sme im ukazovali ako doma ušetriť elektrinu, vodu a teplo bez investícií, len zmenou našich zvykov pri používaní spotrebičov v domácnosti.

Okrem štyroch poradenských centier informácie a poradenstvo spotrebiteľom poskytujeme aj prostredníctvom profilov na Facebooku (@SOSPoprad), Twitteri (@sos_poprad) a YouTube (S.O.S. Spotrebitelov). Spotrebiteľom je k dispozícii aj webová stránka www.sospotrebitelov.sk. Raz mesačne je cca 900 odberateľom distribuovaný aj emailový newsletter Spotrebiteľský newsfilter. Spotrebitelia si na našom YouTube kanáli môžu pozrieť aj zaujímavé videá, ktoré sme pre nich pravidelne pripravujeme.

Sme spotrebiteľské združenie a ak sme Vám osobne alebo sprostredkovane pomohli s obhajobou Vašich práv, prosím, podporte nás svojimi 2% aj v roku 2022.

Ak ste tak už urobili v predchádzajúcom roku, srdečne ĎAKUJEME.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad