fbpx

Spotrebiteľské organizácie dnes kontaktovala holandská spoločnosť Mutsy, ktorá chce touto cestou informovať aj slovenských spotrebiteľov, že rúčka kočíara Nio môže poraniť detské prsty. Kočiar Nio sa okrem Slovenska predáva aj v Holandsku, Nemecku, Belgicku, Veľkej Británii, Španielsku, Poľsku, Francúzsku, Taliansku, Rakúsku, Írsku, Česku, Maďarsku, Chorvátsku a Bosne (predalo sa celkovo asi 21 000 kočiarov tejto série). Oznámenie o stiahnutí z trhu pre spotrebiteľov nájdete TU.

Majitelia kočiarov Mutsy Nio s produktovými číslami v rozmedzí od MT17-58 do MT19-16,

kontaktujte výrobcu Mutsy vyplnením formulára na https://mutsy.com/gben/service/service/. Do 14 pracovných dní dostanete bezpečnejšiu rúčku. Výrobca upozorňuje, že produkčné číslo rámu vášho kočiara sa líši od čísla sedačky. Kým chybná rúčka nebude vymenená, výrobca spotrebiteľom odporúča kočiar používať bez rúčky, a dieťa v sedačke zaisťovať popruhom. Aj bez tejto rúčky kočiar spĺňa európske štandardy bezpečnosti. Starú rúčku po výmene môžete vyhodiť.

Výrobca spotrebiteľom neodporúča výrobok používať, kým rúčku nevymenia za bezpečnú.

Kontaktné údaje výrobcu:

Mutsy B

Nieuwkerksedijk 14

5051 HT Goirle

The Netherlands

Mr. Lukas Wubben

tel: 0031 (0)135345152

e-mail: lukas@mutsy.nl

web: www.mutsy.com

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

už onedlho pre Vás začneme vydávať online Spotrebiteľský newsfilter, kde nájdete všetko dôležité, čo by ste ako moderní spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep podvodníkom a šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.

Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra. Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad