fbpx

Stránky www.sampionat.skwww.ms-hokej-2011.sk, www.hokej-2011.skwww.sampionat-2011.sk majú opäť rafinované všeobecno-obchodné podmienky, neregistrujte sa tu.

Pozrite si http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/62095http://vat.pravda.sk/pozor-60-eurove-stranky-su-spat-ludi-lakaju-na-majstrovstva-p41-/sk_vkom.asp?c=A110422_125239_sk_vkom_p35.

Upozorňujeme spotrebiteľov aj na ďalšie rafinované webové stránky spoločnosti Online Investment Group Ltd. www.sale4u.sk, www.knihovna.sk, www.hraj-to.sk, www.skvelapozicka.com, www.stahujme.sk… Neregistrujte sa tu, ak nechcete dostať faktúru za využitie služieb a informácií, ktoré sa dozviete na iných stránkach zdarma. Poznávacím znamením je, že prístup k inde voľne a zdarma dostupným informáciám je na týchto stránkach podmienený vyplnením osobných údajov do registračného formulára. Pozorne si prezrite celú stránku. Po odkliknutí VSTÚPTE na úvodnej stránke si pod registračným formulárom prečítajte celý text v okne pod tlačidlom REGISTROVAŤ. Takisto si prečítajte celé všeobecno-obchodné a užívateľské podmienky. Až potom sa rozhodnite, či sa tu zaregistrujete.

Ak ste sa registrovali, pošlite spoločnosti odstúpenie od zmluvy – koncept odstupenia od zmluvy uzatvorenej na dialku – a uložte si ho, aby ste to vedeli preukázať. V našom vzore nájdete dve alternatívy – pre tých, ktorí sa sami neregistrovali a na stránke vôbec neboli, a pre tých, ktorí sa tu registrovali, no nie s účelom uzatvoriť zmluvu.

Ak sa na stránke registrovali neplnoletí, treba sa odvolať na  § 8 Občianskeho zákonníka č. 40/1964, ktorý hovorí:  ,,Spôsobilosť fyzickej osoby vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať práva a brať na seba povinnosti (spôsobilosť na právne úkony) vzniká v plnom rozsahu plnoletosťou. Plnoletosť sa nadobúda dovŕšením osemnásteho roku.“ V zmysle uvedeného dieťa či mladistvý svojim konaním nemohli naplniť skutkovú podstatu úkonu- uzatvorenie zmluvy, keďže nie je spôsobilé na právne úkony.

Pozrite si tiež vyjadrenie Komisie na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách a nekalých obchodných praktík predávajúcich Ministerstva spravodlivosti SR, ktoré uvádzame aj vpravo na tejto stránke v odkazoch Vážna klamlivá obchodná praktika a konanie v rozpore s dobrými mravmiZávažná klamlivá obchodná praktika.

Ďalšie stránky, ktoré sú vedené pod hlavičkou Online Investment Group Ltd., na ktoré sme upozornili už v minulosti, a ktorým sa radšej vyhnite:

www.1234567.sk, www.2345678.sk, www.123456789.sk, www.adventny-kalendar.sk, www.basne-portal.sk, www.basne-server.sk, www.basnici.sk, www.biblioteka.sk, www.bratislava-portal.sk, www.cirkev-online.sk, www.clonedvd.sk, www.download-portal.sk, www.download-server.sk, www.downloads-portal.sk, www.downloads-server.sk, www.fabriky.sk, www.horoskopy-portal.sk, www.hraj-to.sk, www.hry-portal.sk, www.iq-test24.sk, www.iqtest24.sk, www.job-24.sk, www.kazaa.sk, www.kecanie.sk, www.knihovna.sk, www.kniznica, www.online.sk, www.kosice-online.sk, www.kostol-online.sk, www.lokalisti.sk, www.martin-online.sk, www.mp3-online.sk, www.ms-2010.sk, www.nefajcime.sk, www.nitra-online.sk, www.odpustky.sk, www.online-mapy.sk, www.openoffice-24.sk, www.outlety.sk, www.rapid-share.sk, www.referaty-online.sk, www.sablonyonline.sk, www.sampionat.sk, www.sampionat2011.sk, www.sixti.sk, www.smajliky.sk, www.smileys.sk, www.smilies.sk, www.smssender.sk, www.solary.sk, www.stahujme.sk, www.studujme.sk, www.sudoku-online.sk, www.videolan.sk, www.vlc.sk, www.vyber-povolania.sk.

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad