fbpx

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) pripravuje kolektívny nákup fotovoltických panelov. Zapojeným domácnostiam chceme umožniť nákup a inštaláciu kvalitného fotovoltického zariadenia ako malého zdroja na výrobu elektriny.

Spoločnosti, ktoré dodávajú a inštalujú fotovoltické zariadenia slovenským spotrebiteľom, a môžu poskytnúť väčší počet zariadení, pozývame na informačné stretnutie. Predstavíme na ňom časový harmonogram i podmienky ako sa stať vybraným dodávateľom kolektívneho nákupu fotovoltických panelov a zašleme zoznam zariadení, ktoré už boli v testoch ohodnotené ako kvalitné, a ktoré môžete ako dodávateľ za zvýhodnenú cenu ponúknuť aj Vy. V prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte emailom na adrese energy@sospotrebitelov.sk najneskôr do 31.7.2022.

Našim hlavným cieľom je pomôcť domácnostiam investovať do energeticky efektívnych technológií (EE) a obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Spotrebiteľom chceme uľahčiť prístup k obnoviteľným zdrojom – za prijateľnú cenu a na základe spoľahlivých informácií.

Inštalácie by zazmluvnení dodávateľ/lia mali realizovať na jar 2023. Domácnosti sa do nákupu môžu zapojiť registráciou na špeciálne na to vytvorenej webovej stránke, ktorú zverejníme koncom leta.

Do ponuky nákupu plánujeme zahrnúť len zariadenia, ktoré získali veľmi dobré hodnotenie v nezávislom teste akreditovaného laboratória.

Tento nákup je aktivitou európskeho projektu CLEAR-X: Spotrebitelia lídrami energeticky ambicióznej reakcie, a paralelne sa realizuje v Bulharsku, Litve, Severnom Macedónsku, Slovinsku, na Cypre a na Slovensku. Kolektívne kampane majú domácnostiam pomôcť investovať do technológií EE a OZE, a prekonať prekážky ako vysoké počiatočné náklady, nedostatok informácií či nedôvera. Našou úlohou je tiež zvyšovať povedomie o dôležitosti energetickej efektívnosti a usmerňovať ich pri nákupe a používaní zariadení na výrobu elektriny či vykurovanie.

 

 

 

Projekt CLEAR-X financuje výskumno-inovačný program EÚ Horizont 2020 na základe grantovej zmluvy č. 101033682.

 

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad