fbpx

Spotrebitelia, ale i malí a strední podnikatelia, môžu mať v súčasnosti problémy s úhradou faktúr za elektrinu, plyn či dodávku tepla. Dodávatelia sa podľa svojich vyjadrení snažia odberateľom po individuálnom posúdení vychádzať v tomto neľahkom ekonomickom období v ústrety, ak požiadajú o úpravu zálohových platieb alebo splátkový kalendár.

Hrozí vám odpojenie od energií?

Ak nemáte dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie nedoplatku či mesačných preddavkov, odporúčame čo najskôr kontaktovať svojho dodávateľa a dohodnúť si splátkový kalendár.

POZOR: Dodávatelia elektriny, plynu, tepla a prevádzkovatelia energetickej infraštruktúry majú oproti iným dodávateľom tovarov či poskytovateľom služieb nadštandardnú možnosť okamžitého odpojenia odberateľa, čo preňho môže mať až existenčné následky. Veríme, že toto oprávnenie dodávatelia energií nezneužívajú a preukazujú spotrebiteľom solidaritu vo forme moratória na odpájanie a flexibilného prístupu pri ich potenciálnych problémoch s platbami účtov za energie.

Kontaktujte nás

Dodávatelia by v súčasnej situácii teda mali byť ústretoví a spotrebiteľov neodpájať. Existujúci dlh vám však neodpustia a budete ho musieť skôr či neskôr uhradiť.

Ak máte problémy s platením účtov za energie, považujete sa za energeticky zraniteľnú domácnosť alebo sa potrebujete poradiť o obsahu zmluvy či zmene dodávateľa, kontaktuje nás na 0944 533 011 alebo info@sospotrebitelov.sk.

Odporúčame tiež sledovať informácie o prijatých legislatívnych úpravách a pokynoch, informácie uvádzame aj tu, na našej stránke.

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad