fbpx

Nadšenie pre environmentálnu značku Ecolabel dosahuje nové rozmery. Za posledných šesť mesiacov pribudlo veľa nových, takto označených produktov vo väčšine z 25 kategórií výrobkov, čo je dobrá správa pre spotrebiteľov, obchodníkov, aj pre planétu!

Od septembra 2023 získalo novú licenciu na použitie environmentálnej značky Ecolabel 159 výrobcov z rôznych kategórií, čím sa ich celkový počet zvýšil na 2 743. Environmentálnu značku Ecolabel získal tiež pozoruhodný počet nových produktov (6 837), čo znamená, že spotrebitelia si už môžu vyberať z takmer 96 000 tovarov a služieb, ktoré preukázali svoju environmentálnu zodpovednosť a kvalitu.

Najčastejšie značku Ecolabel nájdeme na produktoch ubytovacích služieb pre turistov. Dovolenkári si môžu vybrať z viac ako 700 takto označených hotelov a kempingov. Až 24%-ný nárast počtu vydaných licencií bol zaznamenaný aj v kategórii kozmetických výrobkov, vďaka čomu si európski spotrebitelia môžu vybrať z viac ako 1 000 kozmetických výrobkov s biologicky odburateľnými zložkami, menším množstvom nebezpečných látok a ľahšie recyklovateľnými obalmi.

Domáci majstri, ktorí sa riadia zásadami udržateľného rozvoja, si môžu vybrať z viac ako 37 000 farieb a lakov označených značkou Ecolabel pre vnútorné a vonkajšie použitie, a v segmente papierových a hygienické vreckoviek pre každodenné použitie je na výber už 16 500 Ecolabel výrobkov. V skupine textilných výrobkov pribudlo 736 nových produktov, čím sa ich počet zvýšil na takmer 10 000 a spotrebitelia si tak ľahšie vyberú oblečenie, doplnky a interiérové tkaniny, vyrobené z udržateľných materiálov.

Od septembra 2023 toto prestížne environmentálne označenie získali aj ďalšie prostriedky do umývačiek riadu, pracie prostriedky a nábytok.

Najviac licencií označovať produkty značkou Ecolabel vydali v Rakúsku, Francúzsku a Nemecku, a to najmä v sektore ubytovacích služieb v cestovnom ruchu. Za týmito krajinami naopak zaostávajú Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko. Ostatné krajiny ostávajú stabilne na úrovni 4% udelených licencií.

Pozrite si aktuálny katalóg produktov s environmentálnou značkou Ecolabel a nájdite tie najlepšie ekologické produkty pre seba a svojich blízkych.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad