fbpx

Ktoré spotrebiče sú najväčšími žrútmi elektriny vo vašej domácnosti? Koľko môžete ušetriť ich výmenou za novší typ? Oplatí sa vám investovať do kúrenia či elektromobilu? Naša kalkulačka vám ukáže, ako ušetriť a žiť šetrnejšie aj voči životnému prostrediu.

Jedným zo spôsobov ako ušetriť na platbách za spotrebované energie je aj rýchlejšia výmena spotrebičov, ktoré doma používame, za novšie typy, s nižšou spotrebou. Okrem toho, že vďaka nim ušetríte, budete žiť šetrnejšie aj vo vzťahu k životnému prostrediu.

Domáce spotrebiče či elektronika sú obľúbeným „last minute“ darčekom mnohých z nás každé Vianoce. Patria tiež k najviac reklamovaným produktom. Pre spotrebiteľov, ktorí chcú starý spotrebič vymeniť za nový, je tu nová, bezplatná online energetická kalkulačka, ktorú nájdete na https://www.sospotrebitelov.sk/kalkulacky/.

Po vložení niekoľkých bežne dostupných parametrov starého a nového spotrebiča energetická kalkulačka vyráta potenciálnu ročnú úsporu kWh a peňazí, ak siahnete po produkte vyššej energetickej triedy.

Požiadavka zvýšiť energetickú účinnosť vyplýva predovšetkým z legislatívy Európskej únie. Slovenská republika motivuje občanov, aby energiami šetrili vytváraním dotačných programov, z ktorých môžu čerpať prostriedky napr. na kúpu kotla na biomasu, tepelné čerpadlo, plynový kondenzačný kotol, inštaláciu fotovoltických panelov, slnečných kolektorov, zateplenie fasády či výstavbu domov s nulovou spotrebou energie.

Viacero jednoduchých opatrení však môže doma zaviesť takmer každý, hneď a bez väčších nákladov. Prečítajte si aj naše spotrebiteľské manuály a dozviete sa viac.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad