fbpx

Milí spotrebitelia,

pomyselne v rukách držíte prvé vianočné dvojčíslo nášho online mesačníka Spotrebiteľský newsfilter, v ktorom vás pravidelne budeme informovať o našich aktivitách a novinkách zo sveta spotrebiteľov na Slovensku i v zahraničií.

V aktuálnom čísle, ktoré pomyselne držíte v rukách, sa dozviete, aké nové online kalkulačky sme pre Vás pripravili, ktorým kolektívnym akciám sa v súčasnosti naše spotrebiteľské združenie venuje i ako počas zimy, napriek zvýšeným nákladom za kúrenie a elektrinu, môžete ušetriť.

Všetci v súčasnosti viac surfujeme po webe a využívame rôzne nástroje, ktoré nám internet ponúka, no myslite tiež na to, že počítač pripojený na internet čelí riziku infekcie vírusmi a inými škodlivými programami. Tie môžu spôsobiť zneužitie osobných údajov, krádež citlivých dát či v najhorších prípadoch dokonca finančnú ujmu. Aj odpovede na otázky ako sa chrániť na sociálnych sieťach nájdete na stránkach nášho newsfiltra.

A pod stromček dostali tohto roku európski spotrebitelia naozaj pekný a dôležitý darček. Práve minulý týždeň Európsky súdny dvor prelomovo v kauze Dieselgate ustanovil, že výrobca nemôže do svojho výrobku inštalovať zariadenie, ktoré počas schvaľovacích procesov systematicky zlepšuje výkon systému reguláciou emisií vozidla, s cieľom toto schválenie dosiahnuť.

Povedané ľudskou rečou – výrobca nemôže do výrobku inštalovať chybnú súčiastku, hoci táto môže mať na niektoré vlastnosti a procesy daného produktu pozitívny vplyv. Pre spotrebiteľov v EÚ je to veľká vec, pretože z pohľadu práva výrobca spotrebiteľom predával produkt s výrobnou chybou a v takýchto prípadoch legislatíva jednoznačne ponúka viacero možností domáhať sa svojich práv i finančného odškodnenia aj v budúcich podobných prípadoch.

A to nás na tejto práci baví najviac. Že to síce ide pomaly či veľmi ťažko, pre väčšinu ľudí ste navyše za blázna, ale na konci dňa, keď príde takáto správa, ktorá pozitívne ovplyvní život tisícov Európanov a Vy viete, že ste spravili všetko, čo bolo vo Vašich silách, aby to takto dopadlo, to za tie dlhé bezsenné noci a vstávanie za tmy určite stálo.

Krásne Vianoce, pevné zdravie a šťastný Nový rok 2021 praje kolektív S.O.S. Poprad

Tešíme sa na vás na budúci rok…

Petra Čakovská,
podpredsedníčka združenia

Novinky

Vyrátajte si, ako doma ušetriť energiu i peniaze?

Ktoré spotrebiče sú najväčšími žrútmi elektriny vo vašej domácnosti?

VYSKÚŠAJTE SI NOVÚ KALKULAČKU TU

#branmesaspolocne

Dostali ste pokutu za diaľničnú známku?

Reklamovali ste niektorú službu Národnej diaľničnej spoločnosti alebo ste ako spotrebiteľ zažili pri použití diaľnice iný problém?

ČÍTAJTE VIAC NA TOMTO LINKU

Zaujímavé čítanie

Chaos s použitím cestovných poukazov pokračuje

Slovensko spolu s niekoľkými ďalšími krajinami EÚ a cestovnými operátormi stále porušuje právne predpisy o vrátení peňazí spotrebiteľom za neuskutočnené cesty a zájazdy.

VIAC SA DOZVIETE TU

Eco logá: Ktorým môžeme dôverovať?

Mnohé tvrdenia, logá či označenia výrobkov sú pravdivé, no stále je veľa takých, ktoré cielene spotrebiteľov uvádzajú do omylu tým, že ekologické vlastnosti pripisujú aj výrobkom, ktoré nemožno považovať za trvalo udržateľné.

POZRITE SA, KTORÉ LOGÁ SA OPLATÍ PAMäTAŤ

Užitočné rady

Ako šetrne používať domáce spotrebiče?

Ako na chode domácnosti ušetriť a pritom si zachovať pohodlie, hoci by sme tohtoročné Vianoce s celou rodinou strávili len doma?

PREČÍTAJTE SI NAŠE TIPY TU

Ako ušetriť na kúrení?

Zima už klope na dvere, preto sme pre vás pripravili zopár rád ako hospodáriť s teplom doma úspornejšie.

ČÍTAJTE VIAC NA TOMTO LINKU

VIDEO: Nesadnite na lep podvodníkom pri nákupoch na internete

Množstvo spotrebiteľov všetkých vekových kategórií aktívne nakupuje cez internet. A zároveň tým vytvára rôzne cestičky, cez ktoré sa k nim môžu dostať rôzni podvodníci. Pozrite si v našom VIDEU pár trikov, ako bezpečne nakupovať aj na internete.

Pozvánky

Next (Green) Generation EU:
Zelený reštart Slovenska 2020

Európska únia pripravila historicky najväčší finančný balík určený na boj s prepadom ekonomík po pandémii Covid-19. Pre Slovensko to predstavuje obrovskú príležitosť aj výzvu.

POZRITE SI ONLINE DISKUSIU TU

SLEDUJ NÁŠ YOUTUBE KANÁL

Chceš sa dozvedieť viac o našej práci?

STAŇ SA NAŠIM FANÚŠIKOM TU

alebo

PRIHLÁS SA TU NA ODBER NÁŠHO NEWFILTRA

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad