fbpx

Až 50 miliónov ľudí v EÚ trápia problémy s primeraným zahriatím alebo chladením ich domovov, čo  negatívne vplýva na ich zdravie a pohodu. Priamou reakciou na tento problém je projekt Nástroje na riešenie energetickej chudoby (STEP), ktorého cieľom je pomôcť práve spotrebiteľom ohrozeným energetickou chudobou.

Spotrebiteľské organizácie v deviatich krajinách EÚ spojili sily s existujúcimi organizáciami, ktoré  poskytujú poradenstvo zraniteľným skupinám obyvateľov, aby pomohli spotrebiteľom, ktorí majú problémy s platením účtov za energiu.

Či už prostredníctvom poradenstva poskytnutého priamo spotrebiteľskými organizáciami alebo ich vyškolenými  zástupcami, očakáva sa, že z kvalitného poradenstva bude profitovať väčšie množstvo ľudí. Metodika projektu je určená na ďalšie využitie aj v iných krajinách EÚ.

Ľudia dostanú užitočné poradenstvo od trikov, ako používať energeticky úsporné zariadenia až po poskytovanie informácií o tom, kde získať granty napríklad na inštaláciu modernejšej izolácie.

O situácií v EÚ aj na Slovensku hovorí Koncepcia na ochranu odberateľov spĺňajúcich podmienky energetickej chudoby.

Ak chcete byť o projekte informovaní alebo vás zaujíma, na čom aktuálne pracujú jednotliví partneri, kliknite na webovú stránku STEP-u https://www.stepenergy.eu/sk/ a zaregistrujte sa na odber noviniek na odkaze: https://crm.beuc.eu/sk/STEP_contact_form

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad