fbpx

Na zoznam spotrebiteľských manuálov vydaných našim združením pribudli v roku 2017 tri nové publikácie.

Cieľom projektu Spotrebiteľské výzvy súčasnosti bolo vytvoriť kvalitné a aktuálne zdroje informácií k trom vybraným problematikám ochrany spotrebiteľov, ktoré považujeme aktuálne za kľúčové, pretože podľa našich štatistík ide zároveň aj  o najproblematickejšie oblasti spotrebiteľskej ochrany.

Digitálne prostredie a energetika prepisujú pravidlá ochrany spotrebiteľa nielen v národnom, ale i medzinárodnom kontexte a pri nákupe tovarov býva práve obal často jediným a najdôležitejším zdrojom informácií. Dobre informovaný spotrebiteľ je motorom trhovej ekonomiky, pretože nakupuje odvážnejšie a svojou schopnosťou domáhať sa svojich práv zároveň zvyšuje kvalitu poskytovaných služieb a kvalitu vzťahov medzi predávajúcimi a kupujúcimi i konkurentmi navzájom. Publikácie boli vydané s finančnou podporou Ministerstva hospodárstva SR.

Všetky tri publikácie si môžete stiahnuť. V prípade záujmu o bezplatné zaslanie viacerých kusov nás kontaktujte mailom na info@sospotrebitelov.sk. Všetky tri spotrebiteĺské manuály boli zároveň preložené do Braillovho písma a sú k dispozícii aj v Slovenskej knižnici pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči.

Múdrejšie logá a lepšie informovaní spotrebitelia

Spotrebiteľ v Energetickej únii

Prístup k internetu ako základné ľudské právo

Spotrebiteľské manuály si v prípade potreby môžete stiahnuť tu.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

už onedlho pre Vás začneme vydávať online Spotrebiteľský newsfilter, kde nájdete všetko dôležité, čo by ste ako moderní spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep podvodníkom a šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.

Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra. Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad