fbpx

Majitelia rodinných domov sa do konca októbra môžu bezplatne on-line zaregistrovať do skupinového nákupu tepelných čerpadiel a získať ho so zľavou, aj s inštaláciou, už do dvoch mesiacov.

Skupinový nákup organizuje Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.). v rámci projektu CLEAR-X, financovaného z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020. K jeho výhodám patrí predovšetkým garantovaná zľava z ceny dvoch typov čerpadiel vzduch – voda, vo výške 25 %, pričom najnižšia cena je 4 876 eur. Cena inštalácie sa pohybuje v rozmedzí od 1 080 do 1 320 eur. Závisí to od konkrétnych podmienok domu. Tepelné čerpadlá sú kvalitné, otestované, dodávatelia preverení a skúsení. Oba typy čerpadiel, ktoré vybrala S.O.S. – monoblok – čerpadlo pozostávajúce z jednej vonkajšej jednotky a split, ktorý sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky, sú vhodné pre rodinné domy s radiátorovým ohrevom vody do 60 stupňov, alebo s podlahovým kúrením s ohrevom vody do 35 stupňov.

Výhodné ceny istí zmluva
Špeciálnou výhodou skupinového nákupu je dvojmesačná dodacia lehota od podpisu zmluvy. Skontrolovali sme aj zmluvy o dielo, ktoré spotrebitelia s dodávateľmi podpíšu, takže sa nemusia obávať neprijateľných zmluvných podmienok alebo sankcií. Naše spotrebiteľské združenie pomôže v prípade problémov domácnostiam aj po podpísaní zmluvy.

Bezplatná a nezáväzná registrácia do spoločného nákupu tepelných čerpadiel je možná do 31. októbra 2023 na www.spolocnenakupy.sk. Pre domácnosti sa podarilo vyrokovať naozaj výhodnú ponuku na nákup a inštaláciu tepelných čerpadiel, ktoré v nezávislom spotrebiteľskom laboratórnom teste dosiahli dobré výsledky.

Usporíte ešte tento rok
Celkovú úsporu pri spoločnom nákupe nemožno zovšeobecňovať, pretože ceny konkrétnych modelov sa pri rôznych dodávateľoch tepelných čerpadiel líšia. Pri samotnej cene čerpadla ide o zľavu až do 1 000 eur, cena montáže závisí od konkrétneho domu, kde bude čerpadlo umiestnené. Prostredníctvom nášho projektu však máte garantovanú jej maximálnu výšku.

Záujemcovia o tepelné čerpadlo sa môžu zaregistrovať na stránke www.spolocnenakupy.sk, vyplniť formulár o spotrebe, vykurovacom systéme a polohe domu a dohodnúť si s dodávateľom obhliadku. Obhliadka trvá asi hodinu, dodávateľ po nej vypracuje a záujemcovi pošle cenovú ponuku. Ak spotrebiteľ zmluvu podpíše, dodávateľ mu zaručuje inštaláciu a spustenie systému do dvoch mesiacov od podpisu zmluvy.

Registrácia do spoločného nákupu tepelných čerpadiel typu vzduch – voda je nezáväzná a bezplatná, je však podmienkou, aby si záujemcovia mohli pozrieť dve naše ponuky – na splitové tepelné čerpadlo a monoblok. Následne môžu priamo kontaktovať dodávateľa, vyplniť dotazník, dohodnúť si obhliadku, podpísať zmluvu a už nasledujúcu zimu kúriť lacnejšie a ekologickejšie.

Záujem predlžuje dodávky i inštaláciu
Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) vzrástol vlani celosvetový predaj tepelných čerpadiel o takmer 15 %, v Európskej únii o 35 %. Kým v minulosti podporovali štáty využívanie tohto zdroja energie hlavne pre klimatické ciele, v súčasnosti sú dôvodom najmä vysoké ceny energií a dôsledky vojenského konfliktu na Ukrajine. Na Slovensku sa minulý rok predalo 13 225 tepelných čerpadiel, ide o medziročný nárast takmer 88 %, čo sa odrazilo v dlhých lehotách dodávok a inštalácie.

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad