fbpx

Antibakteriálne produkty hravo nahradí pravidelná hygiena s použitím ekologických a nealergických prostriedkov. Podľa dánskej spotrebiteľskej organizácie Forbrugerrådet Tænk je preto lepšie sa častému používaniu antibakteriálnych produktov vyhnúť.

Kontrolujte tiež zloženie výrobku a látok, ktoré doň výrobca použil. Podľa zákona majú byť uvedené na výrobku alebo jeho obale, ak sa na trhu v ponúka ako  antibakteriálny, antivírusový alebo s proti plesňovou či proti pachovou úpravou. Niekdy totiž antibakteriálnou zložkou môže byť neškodné striebro. Výrobca má povinnosť uviesť aj obsah nanomateriálov.

Výrobky s antibakteriálnou úpravou v športovom oblečení či ponožkách proti zápachu sú ošetrené biocidmi, ktoré ničia baktérie, plesne a ďalšie mikroorganizmy. Zároveň teda môžu škodiť aj zdraviu a životnému prostrediu všeobecne, pretože ide o látky, ktoré zabíjajú všetky živé organizmy. Jednotlivé antibakteriálne prípravky nie sú problematické sami o sobe, no kokteil rôznych prostriedkov, s ktorými prichádzame do styku, môže mať nepríjemné dôsledky. Podľa odborníkov niektoré biocidy podporujú  množenie rezistentných baktérií, na ktoré potom antibiotická liečba nezaberá.

Ak tieto informácie na tovare nenájdete, opýtajte sa na ne priamo výrobcu alebo predajcu.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad