fbpx

V utorok 9.4.2013 sme na tlačovej konferencii predstavili nový internetový portál www.okospravodlivosti.sk, kde si spotrebitelia môžu skontrolovať a overiť zmluvu, ktorú sa chystajú podpísať. Stránka a vyhľadávanie je v alfa verzii. Mnoho vecí sa ešte zmení a zbierame hlavne Váš feedback.

Portál www.okospravodlivosti.sk má byť elektronickým nástrojom pre spotrebiteľov, aby si vedeli rýchlo a jednoducho vyhľadať zmluvné podmienky, o ktorých už súdy právoplatne rozhodli, že sú neprijateľné.  Na Slovensku totiž platí ustanovenie, že ak raz súd o konkrétnej podmienke rozhodne ako o neprijateľnej, nemala by sa ďalej používať ani voči iným spotrebiteľom. Doteraz sme však nemali možnosť tieto podmienky nájsť na jednom mieste a zorientovať sa v nich.

Cieľom tohto portálu je, aby si ktokoľvek pomocou kľúčového slova, alebo tak, že si tam natiahne celé všeobecné zmluvné podmienky, vedel rýchlo skontrolovať, či jeho zmluva obsahuje problematické pasáže, napríklad či výška zmluvnej sankcie alebo denného úroku už nebola judikovaná ako neprijateľná.

Budeme radi, ak stránku sami otestujete a dáte nám vedieť, ako by sa prípadne dala vylepšiť. Postupne budeme web rozširovať aj o ďalšie zaujímavé funkcie.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad