Európsky týždeň mobility. Otestujte sa, aký ste typ cestovateľa…

Európsky týždeň mobility. Otestujte sa, aký ste typ cestovateľa…

Kedy mate pri ceste vlakom alebo lietadlom nárok na vrátenie cestovného? A čo v prípade linkového autobusu? Čo je to multimodálna doprava? Poznáte carpooling? A dokedy budú po našich cestách jazdiť automobily poháňané tradičnými palivami?

Kliknite na bezplatný online test, ktorý vám ukáže, či a ako dobre poznáte svoje práva, do akej miery spadá vaše cestovateľské správanie do konceptu trvalo udržateľného systému, aký dôležitý je sektor dopravy v celoeurópskej dimenzii, a aké zmeny EÚ v blízkej budúcnosti pripravuje.  Otestujte sa a zistíte, či ste neinformovaný, nepozorný alebo bystrý pasažier na http://www.activecitizenship.net/quiz/2013/form/new.php?lingua=sk.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility (September 16-22), Active Citizenship Network, ako oficiálny partner kampane, pripravila tento test v deviatich jazykových mutáciách a v spolupráci so siedmimi národnými partnermi pripravila sériu podujatí  v rôznych mestách kontinentu. Prezentácie a workshopy sa tak tento týždeň okrem Popradu a Prešova organizujú v portugalskom Faro, (In Loco, www.in-loco.pt), španielskej  Meride (Fundacion Ciudadanía www.fundacionciudadania.es), na železničných staniciach v Litve, v mestách Vilnius, Kaunas a Klaipeda (Consumer Rights Protection Center (www.vartotojucentras.lt), v centre Belehradu v Srbsku (Consumers center of Serbia,  www.ceps.rs),  v Boloni v Taliansku (Cittadinanzattiva Emilia-Romagna, www.cittadinanzattiva-er.it), v Bulharsku (Foundation Index, www.index-bg.org) i Rumunsku (A.N.P.C.P.P.S. Romania – The National Association for Consumer Protection and Promoting Programs and Strategies.

Pre zástupcov samospráv, podnikateľov i jednotlivcov sme spustili medzinárodnú zbierku DOBRÝCH PRAKTÍK používaných v zmysle udržateľnej dopravy. Každý kto chce, môže do databázy Spoločnosti ochrany spotrebiteľov pridať svoju praktiku a tie najzaujímavejšie budú prezentované priamo Európskej komisii.

Uvedené aktivity sú organizované v rámci medzinárodného projektu Mobility, a paradigm of European citizenship (Mobilita ako paradigma európskeho občianstva), ktorý spolufinancuje Európska komisia prostredníctvom programu Európa pre občanov.

MoveinEurope

 

 

 

Zdieľaj tento článok