fbpx

Pozvánka na bezplatný online tréning

Bezplatný online tréning Spotrebiteľské právo a ochrana spotrebiteľa sa uskutoční online v dňoch 11.- 12.3.2021 a jeho hlavným cieľom je rozvíjať zručnosti a informovanosť o kľúčovej legislatíve a aktuálnych zmenách v oblasti spotrebiteľskej legislatívy na úrovni EÚ a ich aplikácii na Slovensku.  

V prípade záujmu vyplňte do 21. februára 2021 nasledujúci formulár: prihlaska a pošlite nám ho mailom na sona.durcova@sospotrebitelov.sk.

Čo od kurzu očakávať?

Získate prehľad o kľúčových témach a problémoch spotrebiteľského práva, venovať sa budeme problematike poskytovania predzmluvných informácií, právu na odstúpenie od zmluvy, nekalým obchodným praktikám, s dôrazom na špecifiká offline a online prostredia a udržateľnú spotrebu.

Absolvovaním kurzu tiež získate: 

  • prehľad o kľúčových EÚ a národných nariadeniach a legislatíve a ako ich aplikovať na Slovensku
  • informácie o nástrojoch a mechanizmoch, ktoré sú spotrebiteľom k dispozícii pri uplatňovaní ich práv
  • skúsenosť s praktickými cvičeniami a technikami ako lepšie poradiť spotrebiteľom s ich každodennými starosťami a sťažnosťami
  • prístup ku komunite ďalších profesionálov z oblasti ochrany spotrebiteľa 
  • kvalitné vzdelávacie materiály a zdroje informácií, ktoré vám pomôžu v ďalšej práci 
  • certifikát o absolvovaní kurzu, distribuovaný Európskou komisiou a BEUC 
  • informácie, ktoré vám pomôžu skvalitniť už poskytované poradenstvo

Školenie povedie mediátorka a dlhoročná spotrebiteľská poradkyňa JUDr. Renáta Dolanská v spolupráci s JUDr. Luciou Lorenčíkovou, expertkou na oblasť spotrebiteľských práv v digitálnom prostredí. Predmetom diskusie bude aj dopad pandémie Covid-19 na spotrebiteľské práva a ich uplatňovanie v praxi. 

Kto sa môže prihlásiť? 

Cieľom školenia je prepojiť profesionálov z oblasti ochrany spotrebiteľa na Slovensku, ako sú zástupcovia spotrebiteľských organizácií, národných a kontrolných autorít. Prihlásiť sa môžu pracovníci, ktorí priamo alebo nepriamo poskytujú pomoc a podporu spotrebiteľom pri uplatňovaní ich práv z rôznych oblastí. 

Praktické informácie 

Školenie sa uskutoční na online platforme Zoom vo forme dvoch online blokov v čase od 9:30 do 14:30, vo štvrtok a v piatok 11.-12.3.2021. Podrobný program podujatia zverejníme v krátkom čase. Bližšie informácie rada poskytne Ing. Soňa Ďurčová – sona.durcova@sospotrebitelov.sk.  

Vzdelávací online kurz organizuje Spoločnosť ochrany spotrebiteľov a je súčasťou celoeurópskeho projektu Consumer PRO, iniciatívy Európskej komisie na budovanie kapacít európskeho spotrebiteľského hnutia, ktorý realizuje BEUC- Európska spotrebiteľská organizácia. 

Zaregistrujte sa hneď, počet účastníkov je obmedzený a organizátor si vyhadzuje právo výberu.

 

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad