fbpx
Milí spotrebitelia,

sme radi, že sa nám podarilo obnoviť vydávanie mesačného online newsfiltra,     v ktorom Vás budeme informovať o aktivitách a činnosti nášho spotrebiteľského združenia. A môžeme Vám aj touto cestou zaželať šťastný a zdravý nový rok 2021, aby sme sa aj osobne mohli opäť čo najskôr stretávať v našich poradniach.

A dovtedy – čo je nové v našej „kuchyni“?
V prvej polovici roka 2021 realizujeme medzinárodný porovnávací test zloženia rôznych druhov a značiek raňajkových cereálií, predávaných v rovnakom obale v Rakúsku, ČR, Slovinsku, Maďarsku, Chorvátsku a na Slovensku. Zároveň pripravujeme sériu workshopov v oblasti energetického poradenstva a tiež dva online tréningy pre podnikateľov zamerané na rôzne oblasti spotrebiteľského práva. A ako sa dozviete z upútavok na články z nášho webu, naďalej zbierame sťažnosti spotrebiteľov na hernú konzolu Nintendo Swich a zhromažďujeme ich skúsenosti s riešením reklamácií a iných problémov, s ktorými sa stretli pri kúpe diaľničnej známky.

Pracovne nás teda čaká zaujímavý rok 2021 plný výziev, keďže toho, ako si prečítate, robíme oveľa viac. Okrem bezplatného poradenstva a vzdelávania sa chceme zamerať aj na tvorbu inovatívnych online nástrojov a kolektívne prípady spotrebiteľov. Preto nám, prosím, svoju priazeň zachovajte aj naďalej, aby sme spoločne mohli zlepšovať ochranu spotrebiteľa nielen na Slovensku.

Príjemné čítanie želá
Petra Čakovská,
podpredsedníčka združenia

#Novinky

Aké raňajkové cereálie majú spotrebitelia najradšej?

V našej spotrebiteľskej online ankete sme zisťovali, ktoré raňajkové cereálie najčastejšie raňajkujete, kde ich nakupujete a či dodržiavate odporúčanú veľkosť porcií.

VÝSLEDKY NÁŠHO ONLINE PRIESKUMU NÁJDETE TU

Podmienky odkladu splátok z dôvodu pandémie v roku 2021     

Pravidlá pre odklad splátok z dôvodu pandémie platia naďalej a banky do konca marca 2021 nebudú kvôli odkladu splátok Covid-19 do registra dlžníkov zapisovať negatívne záznamy.

ČÍTAJTE VIAC NA TOMTO LINKU

#BRÁŇME SA SPOLOČNE
Technický problém s hernými konzolami Nintendo Switch

Spotrebiteľské organizácie z rôznych členských krajín EÚ zaznamenali už viac ako 25 000 sťažností spotrebiteľov na hernú konzolu Nintendo Switch.

VIAC SA DOZVIETE TU

Za férový predaj diaľničných známok

Dostali ste pokutu za diaľničnú známku? Reklamovali ste niektorú službu Národnej diaľničnej spoločnosti alebo ste ako spotrebiteľ zažili pri použití diaľnice iný problém?

Napíšte nám o tom na info@sospotrebitelov.sk.

#Zaujímavé čítanie

Na čo si dať pozor v zmluvách s telekomunikačnými operátormi?

Obchodné podmienky telekomunikačných operátorovbývajú veľmi dlhé a komplikované. Základnou poučkou pri výbere teleoperátora je preto byť mimoriadne obozretní, pretože aj zdanlivo nepodstatné detaily môžu účty za služby elektronických komunikácií výrazne navýšiť.

Prečítajte si najčastejšie otázky spotrebiteľov z našich poradní na tomto linku, a možno sa vyhnete zbytočným problémom

#Užitočné rady

Čítajte informácie a výživové hodnoty na výrobkoch

Žijeme rýchlo a produkty si často vyberáme podľa prednej strany, ktorá je vlastne reklamným pútačom. Oveľa dôležitejším výživovým hodnotám a zloženiu na zadnej  strane výrobku už nevenujeme pozornosť. Prečo sa oplatí čítať aj zadné strany obalov potravín?

ČÍTAJTE VIAC NA TOMTO LINKU

Online spotreba v čase korony

Korona kríza presunula veľkú časť našich aktivít do online sveta. Internetový predaj rastie a v e-shopoch nakupujú už aj spotrebitelia, ktorí to doteraz z rôznych príčin odmietali. Na čo si v tomto virtuálnom svete dať pozor, aby ste o svoje peniaze neprišli?

PREČÍTAJTE SI, AKO SA VYVAROVAŤ ZBYTOČNÝCH CHÝB

#Pozvánky

Ako vyberať úspornejšie a ekologickejšie spotrebiče?

V našom videu spoznáte najväčších „žrútov“ energie v domácnosti a ukážeme vám,  ako ich správne používať a ešte pri tom aj ušetriť.

POZRITE SI VIDEO TU

Vyskúšajte našu online kalkulačku 

Aká je finančná kondícia vašej domácnosti? Zvládnete ďalší úver? Vyskúšajte si našu online kalkulačku Finančná bonita na https://www.sospotrebitelov.sk/kalkulacky/.

SLEDUJTE NÁŠ YOUTUBE KANÁL

Chcete sa dozvedieť viac o našej práci?

STAŇTE SA NAŠIM FANÚŠIKOM TU

alebo 

SA PRIHLÁSTE NA ODBER NÁŠHO NEWSFILTRA TU

Do nového roka prajeme ešte raz veľa zdravia a šťastia. A nech sa Vám darí vo všetkom, čo je pre vás dôležité.

Bude nám potešením sprevádzať Vás na ceste novým rokom 2021.

Spotrebiteľský newsfilter

Spotrebiteľský newsfilter

Vážení čitatelia tohto oznamu,

prednedávnom sme pre Vás začali vydávať online Spotrebiteľský
mewsfilter, kde nájdete všetko
dôležité, čo by ste ako moderní
spotrebitelia mali vedieť, aby ste nesadli na lep
podvodníkom a
šetrili svoje peňaženky vďaka výhodným a ekologickým nákupom.


Ak Vás táto prolematika zaujíma, prihláste na na odber nášho mesačného newsfiltra.

Vopred ďakujeme.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek S.O.S. Poprad